Twitter prezanton një mënyrë të re për të bërë para

Teknologji

Twitter prezanton një mënyrë të re për të bërë para

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 06:24
Foto ilustrim

Në Shkurt të këtij viti, Twitter njoftoi për opsionin “Super Follows” që lejon përdoruesit të vendosin një pagesë për të lejuar njerëzit të shohin postimet e tyre.

Tashmë, platforma e ka lançuar opsionin e ri, që do të thotë njerëzit duhet të paguajnë për të parë “postime premium”që ndjekësit e thjeshtë nuk munden.

Thënë më thjesht, është një mënyrë e lehtë më e lehtë për postuesit, kryesisht të famshëm, për të bërë para. Tarifat janë 2.99, 4.99 dhe 9.99 dollarë në muaj.

Image

Super Followers identifikohen nga një shenjë që shfaqet poshtë emrit të tyre kur i përgjigjen një postimi. Për momentin, risia është e disponueshme vetëm për një grup të përzgjedhur në SHBA e Kanada, por shumë shpejt do të përhapet në të gjithë botën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat