Sekreti i suksesit të aktorit amerikan në Twitter

Teknologji

Sekreti i suksesit të aktorit amerikan në Twitter

Më: 9 shtator 2021 Në ora: 18:04
Mark Hamill

Mark Hamill nuk është i huaj për suksesin në internet, ose të themi më mirë për suksesin e rregullt në të, pasi është bërë viral shumë herë kohët e fundit duke zbuluar filmat ku kishte luajtur që askush nuk i kishte vënë re.

Gjithashtu aktori amerikan e ka përdorur llogarinë e tij në Twitter edhe si një platformë politike, duke shpërndarë mesazhe në drejtim të atij “presidenti të keq”,  i cili do të mbetet pa emër.

Me të vërtetë që Mark Hamill nuk ka nevojë të bëjë asgjë për të qenë i njohur në Twitter. Ai është i madhi Mark Hamill i njohur për rolin e Luke Skywalker, Zjarrfikësi Ozai dhe djaloshi nga Komandanti i Krahut.

Një mbështetës i Mark Hamill në Twitter me emrin e përdoruesit LozzaBean12 në të vërtetë i dha një ide të mirë aktorit pasi ripërsëriti një shaka që kishin bërë, duke sugjeruar se ai ishte aq i dashur në përgjithësi saqë mund të postonte në Twitter “Mark Hamill” dhe të merrte mijëra pëlqime.

Si një njeri që i pëlqen sfidat, aktori postoi emrin e tij dhe brenda 11 orëve ka marrë 450 000 pëlqime dhe 27 000 ripostime.

Artistë të tjerë, si George Takei dhe ylli i “The Wire” Lance Reddick i janë bashkuar trendit duke postuar emrin e Mark Hamill. Nuk është hera e parë që Twitter njihet për këto trende. Fillimisht ka qenë Ed Balls, ai që krijoi një stuhi në Twitter kur postoi emrin e tij 11 vjet më parë.

Në një gabim klasik të mediave sociale, Balls kishte kërkuar një artikull për veten e tij, por rastësisht postoi në Twitter emrin e tij. Çdo 28 prill Twitter feston përvjetorin e Ed Balls nën hashtagun #EdBallsDay.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat