Përditësimi më i ri i për konzolën PlayStation 5 rrit performancën

Teknologji

Përditësimi më i ri i për konzolën PlayStation 5 rrit performancën

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 20:18
Foto ilustrim

Përditësimi më i ri i sistemit softuerik për konzolën e PlayStation 5 ka arritur, dhe ka të bëjë me rritjen e performancës së sistemit.

Përdoruesit e konzolës më të re nga Sony do të ndjenjë një lloj fuqie në funksionimin e sistemit softuerik.

Ky përditësim nuk është masiv si përditësimi paraprak i sistemit që ishte i qasshëm gjatë 15 shtatorit, që çoi drejt mundësisë së zgjerimit të kapacitetit me M.2 SSD.

Por, është e tepërt të pritet që çdo përditësim për PS5 do të çojë drejt risive, por rifreskimi i kësaj konzole është shumë lajm i mirë, pasi nga Sony kanë bërë të ditur se kanë ide fantastike që do t’i përfshijnë në sistemin e PlayStation 5. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat