“Squid Game” pritet të bëhet edhe video-lojë në PlayStation

Teknologji

“Squid Game” pritet të bëhet edhe video-lojë në PlayStation

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 10:56
Squid Game

“Squid Game” është cilësuar seriali më i ndjekur ndonjëherë në Netflix.

Serialin, të cilin shtëpia e prodhimit në Korenë e Jugut refuzoi ta regjistrojë për 10 vjet, ka tejkaluar 76 milionë shikues të ‘The Witcher”.

Përveç kësaj, Netflix gjithashtu vuri në dukje mundësinë e bërjes së një video lojë Squid Game, pasi, siç e dini tashmë, kjo shtëpi prodhimi po përhap ngadalë tentakulat e saj edhe në këtë sektor, me një plan për të bërë lojëra bazuar në arritjet ajo zotëron.

Kreu i seksionit të Netflix Asia njoftoi se ideja për një lojë video Squid Game është duke u shqyrtuar aktualisht, por nuk janë ndarë detaje shtesë për mundësitë e krijimit të saj.

Kujtojmë që seriali ka në fokus 456 pjesëmarrës të cilët janë mbyllur në një vend të fshehtë, për të fituar 45.6 miliardë. Por vetëm njëri prej tyre do të fitojë çmimin në para, pjesa tjetër do të vdesë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat