Fujifilm sjell kamerën e re hibride

Teknologji

Fujifilm sjell kamerën e re hibride

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 06:38
Fujifilm

Fujifilm ka njoftuar lançimin e kamerës së saj të re hibride digjitale.

Instax Mini Evo ka një dizajn të ngjashëm klasik Reto si kamerat e tjera Instax nga Fujifilm.

Sipas prodhuesit, kamera duhet të ketë dyfishin e rezolucionit në krahasim me modelet paraardhëse. Megjithatë, risia më e madhe është funksionimi digjital duke përdorur një ekran LCD në anën e pasme. Me ekranin, përdoruesit mund të kontrollojnë dy herë foton e tyre pasi ta marrin para se ta printojnë. Duke pasur parasysh koston e filmit Instax, ky aplikacion gjithashtu mund t’i kursejë para fotografëve.

Kamera e menjëhershme mund të printojë jo vetëm fotot e veta, por edhe fotot e marra me telefona inteligjentë. Instax Mini Evo mund të ruajë fotot e marra nga telefoni inteligjentë, edhe me kornizën Polaroid tipike për kamerat e menjëhershme.

Paralelisht me lançimin e Instax Mini Evo, një film i ri i menjëhershëm do të dalë gjithashtu në treg, i cili ofron një kontrast me foton tradicionale me kornizë të bardhë.

Fujifilm fillimisht po shet kamerën e saj të re në Japoni, ku është e vendosur kompania.

Do të jetë në dispozicion në dyqanet atje nga 3 dhjetori i këtij viti. Në shkurt të vitit 2022 , sipas prodhuesit, do të shitet edhe në vende të tjera, si në SHBA.

Çmimi i tyre thuhet të jetë 199,95 dollarë amerikanë atje. Mbetet të shihet se kur do të dalë kamera në tregun evropian.

Image
Fujifilm
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat