AOC prezantoi një monitor të ri lojërash AGON – këto janë disa prej karakteristikave

Teknologji

AOC prezantoi një monitor të ri lojërash AGON – këto janë disa prej karakteristikave

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 22:47
Foto ilustrim

Mbështet Adaptive-Sync dhe është i pajtueshëm me NVIDIA G-SYNC, kështu që shpejtësia e kornizës së GPU-së mund të përputhet me monitorimin e shpejtësisë së rifreskimit

AOC ka prezantuar monitorin e ri të lojërave AGON 27 inç Q27G2S / EU me IPS 10-bit, rezolucion QHD për detaje të mprehta dhe një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz.

AOC thekson se rezolucioni i tij QHD (2560 x 1440 piksele) është i shkëlqyeshëm për ata që duan të kalojnë nga Full HD, por gjithashtu të mbajnë një shpejtësi të lartë të kuadrove në lojëra.

Një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz arrihet nëpërmjet hyrjes DisplayPort dhe me funksionin MBR (Motion Blur Reduction), monitori Q27G2S / EU arrin një MPRT prej 1 ms, duke eliminuar praktikisht të gjitha bllokimet e imazhit.

Ajo vjen me një mbështetëse ergonomike që ofron rregullim të lartësisë, animit dhe këndeve të rrotullimit, në mënyrë që çdo përdorues të mund ta rregullojë atë në pozicionin e duhur.

Hyrjet 2x HDMI dhe 1x DisplayPort ju lejojnë të lidhni burime të shumta me një monitor, si p.sh. një kompjuter, kompjuter dytësor ose laptop, konsol, etj., duke përmirësuar fleksibilitetin në detyrat e përditshme.

Menyja OSD mund të aksesohet nëpërmjet butonave të prekshëm poshtë panelit ose duke përdorur softuerin G-Menu. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat