Apple ka një vizion, që të gjitha pajisjet e kësaj kompanie të mbushin njëra-tjetrën me bateri

Teknologji

Apple ka një vizion, që të gjitha pajisjet e kësaj kompanie të mbushin njëra-tjetrën me bateri

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 22:45
Foto ilustrim

Pavarësisht eksperimentit të dështuar AirPower i realizuar vite më parë, Apple akoma është duke punuar në mbushësin që do të mund të mbushë shumë (apo të gjitha) prodhimet e kësaj kompanie.

Siç raporton Bloomberg, kompania amerikane po zhvillon mbushësin për shumë pajisje, si dhe teknologjinë e mbushjes për mbushje me rreze të gjatë dhe të shkurtër.

E tërë kjo është pjesë e idesë së Apple sa i përket të ardhmes, ku të gjitha pajisjet e rëndësishme të kësaj kompanie të mund të mbushin njëra-tjetrën.

Kjo nuk është hera e parë që raportohet për këtë që Apple po përgatit zgjidhjen për mbushje induktive të një sërë pajisjesh.

Gjatë qershorit u shfaqën informacionet që kompania po përgatit pasardhësin e mbushësit AirPower.

Mbushësi i ri do të duhej të jetë ndryshe nga ai ekzistuesi MagSafe Duo, që ndaras mbush iPhone dhe Apple Watch.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat