Windows 11 ka probleme me shfaqjen e ngjyrave

Teknologji

Windows 11 ka probleme me shfaqjen e ngjyrave

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

Disa ngjyra nuk mund të shfaqen siç duhet në programet e redaktimit të imazheve.

Siç konfirmoi Microsoft në një mesazh gabimi të datës 24 dhjetor, disa programe të redaktimit të imazheve mund të shfaqin ngjyrat gabimisht në disa ekrane HDR. Sistemi i ri operativ Windows 11 është prekur.

Heise.de raporton se gabimi duhet të ndodhë shpesh, veçanërisht me ngjyrat e bardha. Këto janë shfaqur gabimisht në të verdhë të ndezur ose ngjyra të tjera.

Prodhuesi e ka përshkruar në mënyrë të paqartë shkakun.

Jo çdo program i menaxhimit të ngjyrave ndikohet nga problemi. Sipas Microsoft, për shembull, paneli i kontrollit me ngjyra të Microsoft funksionon pa të meta.

Windows 11 është i disponueshëm si një përditësim falas që nga 5 tetori 2021. Siç ndodh shpesh me përditësimet e reja kryesore dhe sistemin operativ të Microsoft, të paktën probleme të vogla lindin në fazën fillestare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat