TikTok teston butonin Repost për ndarjen e klipeve

Teknologji

TikTok teston butonin Repost për ndarjen e klipeve

Më: 6 janar 2022 Në ora: 07:50
Foto ilustrim

Aplikacioni mega-popullor TikTok po teston një aftësi të re për të ndarë klipet.

Një veçori e re e quajtur Repost duhet ta bëjë më të lehtë shpërndarjen e klipeve nga faqja me miqtë pa pasur nevojë t’i dërgoni ato përmes mesazheve të çastit.

Ky buton Repost do të funksionojë në mënyrë të ngjashme me butonin Retweet në Twitter, disa përdorues tashmë e kanë atë, por jo të gjithë.

Butoni i ri do të kufizohet në faqen For You nga menyja e ndarjes, që do të thotë se nuk do të jetë i disponueshëm në të gjithë aplikacionin TikTok.

Përveç kësaj, klipet e ndara nëpërmjet butonit “Repost” nuk do të shfaqen në profilin e përdoruesit që i ndan ato, vetëm në faqet “For You” të miqve të tyre ose përdoruesve me të cilët ndjekin njëri-tjetrin.

Për momentin, Repost është duke u testuar në një grup më të vogël përdoruesish. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat