Aplikacioni Truth Social i Trump me sa duket do të nisë më 21 shkurt

Teknologji

Aplikacioni Truth Social i Trump me sa duket do të nisë më 21 shkurt

Më: 10 janar 2022 Në ora: 00:49
Donald Trump

Rrjeti i ri social i ish-presidentit Donald Trump, Truth Social, do të nisë në iOS më 21 shkurt, sipas një listimi në App Store.

Sipas mediave të huaja, aplikacioni po bëhet nga Grupi i Medias dhe Teknologjisë Trump (TMTG), kompania e re mediatike e Trump, e udhëhequr nga republikani, Devin Nunes.

Siç vënë në pah mediat, Truth Social duket shumë si një klonim i Twitter dhe dizajni i ngjashëm me Twitter i rrjetit social nuk është pothuajse i rastësishëm.

Twitter ishte “megafoni i preferuar” i Trump për vite me radhë, derisa atij iu ndalua përgjithmonë në janar të vitit 2021 menjëherë pas trazirave të 6 janarit në Kapitolin e SHBA-së. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat