Prodhimi i konzolës Xbox One është ndalur zyrtarisht

Teknologji

Prodhimi i konzolës Xbox One është ndalur zyrtarisht

Më: 18 janar 2022 Në ora: 12:47
Foto ilustrim

Prodhimi i konzolës Xbox One është ndalur zyrtarisht, tha Microsoft.

Kur filloi prodhimi dhe më vonë shitjet e konzollave Xbox Series X dhe Xbox Series S, ishte e qartë se Xbox One kishte mbaruar.

Prodhimi i konzolës kishte përfunduar në fund të vitit 2020, por ishte ende në shitje.

Tani të gjitha konzolat e mbetura janë shitur zyrtarisht dhe Microsoft ka njoftuar zyrtarisht se nuk do të prodhohet më.

“Fokusi është te konzolat e reja dhe nuk ka nevojë të kthehemi te Xbox One”, tha Microsoft në një deklaratë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat