Samsung Electronics nderohet me rinovimin e “Garancisë Mbretërore”

Teknologji

Samsung Electronics nderohet me rinovimin e “Garancisë Mbretërore”

Më: 10 maj 2022 Në ora: 18:18
Foto ilustrim

- Samsung Electronics UK ka rifituar besimin e Shtëpisë Mbretërore si një nga furnizuesit e pajisjeve elektronike të konsumit dhe tani ofron një gamë edhe më të gjerë pajisjesh.

Si një markë e njohur për mbajtjen e titullit të Garancisë Mbretërore (Royal Warrant), Samsung është i nderuar që ka furnizuar Shtëpinë Mbretërore me produkte cilësore pasi ka marrë garancinë e tij fillestare në vitin 2012, dhe me këtë rinovim është krenar që renditet së bashku me kompanitë e njohura globalisht.

“Rinovimi i Garancisë Mbretërore është një nder dhe shërben si një dëshmi për cilësinë e produkteve dhe shërbimeve tona. Ne jemi krenarë që zgjerojmë marrëdhënien tonë me familjen mbretërore, veçanërisht pasi ky është viti i Jubileut Platinum të Madhërisë së Saj Mbretëreshës”, tha Brian Ford, Zëvendës-President i Eksperiencës së Klientit në Samsung në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë.

Një traditë e njohjes më të lartë që daton në shekullin e 15-të, urdhrat aktualë mbretërorë britanikë janë dhënë nga Shtëpia Mbretërore. Samsung është krenar që ka marrë këtë vlerësim sovran dhe nuk e nënvlerëson rëndësinë e një njohjeje të tillë.

***

Rreth Samsung Electronics

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve digjitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat