Kompania britanike për shërbime postare dëshiron një flotë prej 500 dronësh

Teknologji

Kompania britanike për shërbime postare dëshiron një flotë prej 500 dronësh

Më: 12 maj 2022 Në ora: 16:46
Foto ilustrim

Sipas mediave të huaja, në tri vitet e ardhshme, kompania shpreson se deri në 200 drone do të ndihmojnë në bartjen e postës në 50 rrugë të reja me Ishujt e Scilly, Ishujt Shetland, Ishujt Orkney dhe Hebridet të parët që do të përfitojnë.

Shërbimet e reja kanë nevojë për miratim nga Autoriteti i Aviacionit Civil (CAA).

Royal Mail ka testuar përdorimin e dronëve për disa kohë, me testimin më të fundit të mbajtur në prill në ishujt Shetland.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat