Për dy javë, “Diablo Immortal” thuhet se ka fituar 24 milionë dollarë

Teknologji

Për dy javë, “Diablo Immortal” thuhet se ka fituar 24 milionë dollarë

Më: 20 qershor 2022 Në ora: 19:14
Foto ilustrim

Dy javë pas publikimit, Diablo Immortal e Blizzard ka fituar rreth 24 milionë dollarë, sipas Appmagic.

Në një vlerësim që ndau me GameDev Reports, firma analitike tha se loja pa pagesë u shkarkua pothuajse 8.5 milionë herë gjatë të njëjtit afat kohor, me 26 për qind të shkarkimeve me origjinë nga SHBA.

Pjesa më e madhe e të ardhurave të Blizzard nga Diablo Immortal ka ardhur gjithashtu nga Amerika.

Në këtë drejtim bëhet e ditur se lojtarët amerikanë kontribuuan me rreth 43 për qind të të gjitha fitimeve të lojës.

Për të theksuar suksesin financiar të lojës së re, mjafton të thuhet se loja e dytë e Blizzard, Hearthstone, fitoi rreth 5 milionë dollarë në maj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat