Karikuesi i ri i Apple – Twelve South është një alternativë kompakte dhe më e lirë

Teknologji

Karikuesi i ri i Apple – Twelve South është një alternativë kompakte dhe më e lirë

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 19:28
Foto ilustrim

Aksesori më i fundit i Twelve South është HiRise3, një karikues tre në një prej 99,99 dollarësh, i krijuar për të mbushur bateritë e iPhone, Apple Watch dhe AirPods.

Ka një grup karakteristikash shumë të ngjashme me karikuesin pa tel të Belkin’s Boost Charge Pro 3-në-1 me MagSafe – por ka një dizajn më kompakt, çmim fillestar më të ulët dhe disa paralajmërime të tjera.

Megjithëse HiRise3 funksionon vetëm me iPhone që është i pajtueshëm me MagSafe, ai nuk është një karikues MagSafe i certifikuar nga MFi, raporton theverge.

Pajisjet iPhone 12 dhe 13 do të qëndrojnë ende në mënyrë magnetike dhe do të karikohen – por vetëm me 7,5 W në vend të karikimit të plotë 15 W që MagSafe është në gjendje. Kjo nuk do të thotë që një iPhone do të mbushet më shpejtë, por nuk është aq i shpejtë sa mund të ishte.

HiRise3 nuk vjen me përshtatësin e kërkuar të rrymës 20 W USB-C në kuti. Pra, megjithëse me 99,99 dollarë është më i lirë se karikuesi i Belkinit me 139,95 dollarë, do t’ju duhet të merrni parasysh koston e një karikimi nëse nuk e keni tashmë një të tillë në dorë.

Një e tillë nga Anker, për shembull, do t’ju japë 18,99 dollarë shtesë, duke e afruar koston totale të karikuesit të Twelve South në 120 dollarë.

Thënë kështu, nuk mund të mohohet që HiRise3 duhet të bëjë një punë të shkëlqyer për të qenë efikas në hapësirë, gjë që mund të bëjë ndryshimin nëse keni shumë pajisje për të karikuar në një komodinë të mbushur me njerëz.

Karikuesi i ri i Twelve South është i disponueshëm që prej ditës së sotme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat