Twitter gati për të lansuar “funksionin e shënimeve me formë të gjatë”

Teknologji

Twitter gati për të lansuar “funksionin e shënimeve me formë të gjatë”

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 18:18
Foto ilustrim

Twitter është gati të lansojë në “javët e ardhshme” një veçori të re të të shkruarit me formë të gjatë të quajtur Twitter Notes, sipas një raporti nga TechCrunch.

Sipas TechCrunch, funksioni aktualisht quhet Notes dhe po i jepet një vend i spikatur në versionet beta të aplikacionit Twitter.

Por ndonëse funksioni thuhet se është gati për t’u lançuar në javët e ardhshme, mund të vonohet nga eksperimente të mëtejshme.

Shtimi i shkrimit në formë të gjatë në Twitter mund të ndryshojë në mënyrë drastike karakterin e platformës, e cila prej kohësh është definuar nga shkrimi në formë të shkurtër (në fillim, tweet-et ishin vetëm me 140 shkronja të gjata, përpara se të dyfishoheshin në 280 shkronja në vitin 2017). 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat