Elon Musk planifikon të ndërtojë aeroportin e tij

Teknologji

Elon Musk planifikon të ndërtojë aeroportin e tij

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 10:29
Vendndodhja e saktë dhe një orar i mundshëm nuk janë zbuluar ende.

Thuhet se Elon Musk po planifikon të ndërtojë një aeroport për veten dhe drejtuesit kryesorë të kompanive të tij jashtë Austin.

Planet konceptuale janë konfirmuar për aeroportin privat, i cili do të jetë diku në lindje të Austin, afër Bastropit, thanë burimet për Austonia.

Vendndodhja e saktë dhe një orar i mundshëm nuk janë zbuluar ende.

Përveç shërbimit si një vend për avionët privatë që do të transportojnë Musk dhe drejtuesit e tij më të lartë, aeroporti mund të përdoret gjithashtu nga kompanitë e tij, disa prej të cilave kanë një prani në Lone Star State në mënyra të tjera.

Giga Texas në vetvete mbulon 2,500 hektarë përgjatë lumit Kolorado në kontenë juglindore Travis dhe është zyrtarisht selia e Tesla-s.

Vitin e kaluar, një njësi ekonomike e lidhur me udhëheqjen e Boring Company rrëmbeu 73 hektarë në Bastropin veriperëndimor, sipas Austonia, dhe selia e saj u zhvendos gjithashtu në Pflugerville, e cila është një periferi e Austin që ndodhet në Qarkun Travis.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat