Prezantohet seria e tretë e turneut global në video-lojën Apex Legends

Teknologji

Prezantohet seria e tretë e turneut global në video-lojën Apex Legends

Më: 17 shtator 2022 Në ora: 21:38
Apex Legends

Kompania e famshme EA Games, botuesi pas titullit Apex Legends , ka njoftuar planet për vitin e tretë të Serisë Globale të Apex Legends (ALGS).

Seria Apex Legends Global është seria zyrtare e eSports për lojën Battle Royale, që nga sezoni i tij i parë, i cili filloi në vitin 2020, ALGS ka tërhequr shumë vëmendje sipas Esports Charts, finalet e Vitit 2 të ALGS mblodhën mbi 630,000 shikues në qershorin e kaluar .

Sezoni i ri i ALGS do të ndahet në dy nivele: ALGS Pro League, ku skuadrat profesionale Apex Legends do të garojnë dhe Circuit Challenger për ekipet gjysmë-profesionale.

Gjithsej tre turne LAN do të organizohen si pjesë e Apex Legends Global, turneu LAN i parë i sezonit, Split 1 Playoffs, do të luhet në fillim të vitit 2023, për të vazhduar me Split 2 Playoffs në pranverë.

Ngjarja e madhe finale është planifikuar për verën e vitit 2023.

Sipas EA Games, rreth 5 milion dollarë, do të ndahen për ngjarjet e Apex Legends Global Series.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat