Apple do të rrisë çmimet e App Store në disa vende

Teknologji

Apple do të rrisë çmimet e App Store në disa vende

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 09:22
Foto ilustrim

Apple Inc tha të hënën se çmimet e aplikacioneve dhe blerjeve përmes aplikacioneve në App Store do të rriten në disa vende duke përfshirë Japoninë, Malajzinë dhe të gjitha territoret që përdorin monedhën euro, nga muaji i ardhshëm.

Çmimet e reja, duke përjashtuar abonimet e rinovueshme automatike, do të jenë efektive që më 5 tetor, tha Apple në një postim në blog.

Këto ndryshime do të pasqyrojnë gjithashtu rregullore të reja për Apple në Vietnam për të mbledhur dhe shlyer taksat e aplikueshme, duke qenë tatimi mbi vlerën e shtuar (TVSH) dhe tatimi mbi të ardhurat e korporatave (CIT) me norma përkatësisht 5 për qind, shtoi kompania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat