Zvicra me aplikacion, që ndihmon shoferët të gjejnë çmimet më të lira të derivateve

Teknologji

Zvicra me aplikacion, që ndihmon shoferët të gjejnë çmimet më të lira të derivateve

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 11:31
Foto ilustrim

Edhe pse Këshilli Federal e kundërshton këtë veprim, deputetët kanë votuar të hënën për të pranuar krijimin e një aplikacioni.

Ky aplikacion ndihmon shoferët të gjejnë çmimet më të lira të benzinës në stacionet në zonën e tyre.

Deputetët i kanë kërkuar qeverisë të lansojë një aplikacion të tillë.

Por Këshilli Federal refuzoi, duke vënë në dukje se ndërsa çmimet e energjisë janë rritur me të vërtetë muajt e fundit, inflacioni në Zvicër “mbetet i moderuar në krahasim me vendet e tjera”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat