Apple lanson Macbook-ët me çipa të rinj M2

Teknologji

Apple lanson Macbook-ët me çipa të rinj M2

Më: 18 janar 2023 Në ora: 12:45
Macbook-ët me çipa të rinj M2

Apple Inc prezantoi të martën MacBooks të mundësuar nga çipat e saj të rinj dhe më të shpejtë M2 Pro dhe M2 Max në një lansim të befasishëm disa javë përpara datës së zakonshme.

Lansimi i pajisjeve që përdorin versionet më të fundit të Apple të çipit M2, të cilin e debutoi vitin e kaluar, është si rezultat i vendimit të gjigantit të teknologjisë në vitin 2020 për të përdorur gjysmëpërçues të dizajnuar nga vetë kompania pas 15 vjetësh mbështetje në teknologjia e Intel.

Mac mini i ri fillon nga 599 dollarë dhe do të jetë i disponueshëm nga 24 janari. MacBook Pro 14 inç dhe 16 inç me çipat më të fundit fillon nga 1,999 dollarë, krahasuar me çmimin 1,299 dollarë për një model 13 inç të pajisur me çipin M2.

Modelet e reja Macbook Pro u pritën për muaj të tërë, por problemet e zinxhirit të furnizimit nënkuptonin që lansimi u vonua nga viti i kaluar në fillim të vitit 2023.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat