Samsung mund të lansojë një pajisje “Tri-Fold”

Teknologji

Samsung mund të lansojë një pajisje “Tri-Fold”

Më: 25 mars 2023 Në ora: 12:04
Samsung

Një javë tjetër, një tjetër thashetheme kontradiktore në lidhje me “vdekjen” ose “ringjalljen” e “linjës mitike” Samsung Fan Edition. Këtë herë, është një lajm i keq – me sa duket prodhimi i Galaxy S23 FE nuk do të ndodh.

Kjo mund të jetë e “trishtueshme”, por nga ana tjetër, i njëjti burim sjell një anë të kundërt tepër intriguese të këtij thashethemi. Kompania koreane thuhet se është duke punuar në një pajisje “Tri-Fold”, dhe se kjo pajisje ” më në fund mund të dërgohet këtë vit”.

Ky telefon premton që të jetë me nyje të dyfishtë, e palosshme me tre pjesë, e ngjashme me disa koncepte të shfaqura nga Samsung Display në CES në janar, raporton GSM Arena.

Image
Koncepti i “Tri-Fold”

Nuk ka më shumë detaje për momentin, por ka kohë që një faktor krejtësisht i ri i formës iu bashkua botës së telefonave.

Ekziston edhe fakti që kjo pajisje ende përfshin palosjen, dhe kjo në thelb është një çështje e zgjidhur në këtë pikë.

Pra, ndërsa vetë faktori i formës mund të jetë i ri, fakti që është një zgjerim i një tashmë ekzistues do të thotë se këtu ekziston mundësia që ai të heqë dorë nga të gjitha çështjet e zakonshme që lindin kur diçka krejtësisht e re vjen në treg për herë të parë – është vetëm një nyjë shtesë dhe një ekran më kompleks për t’u përdorur në këtë rast.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat