Kur mund të shfaqet video-loja e re e GTA?

Teknologji

Kur mund të shfaqet video-loja e re e GTA?

Më: 19 maj 2023 Në ora: 09:14
Video-loja e re e GTA

Ju mund të bëni aktivitetet tuaja të zakonshme në lojën e re Grand Theft Auto VI diku vitin e ardhshëm.

Kompania mëmë e Rockstar, Take-Two, publikoi projeksionin e saj për të ardhmen së bashku me raportin vjetor të të ardhurave.

Me sa duket, ai po përgatitet të shpallë projekte që beson se do ta “dërgojnë kompaninë drejt suksesit edhe më të madh”. Kompania pret që titujt që do të lëshojë në vitin fiskal 2025 ta ndihmojnë atë të arrijë 8 miliardë dollarë të ardhura neto. Edhe pse ajo nuk i përmendi në mënyrë specifike ato tituj, ekskluziviteti i Grand Theft Auto ka qenë historikisht një nga më të mëdhenjtë e Take-Two.

GTA është një ekskluzivitet që do të lejonte kompaninë të arrijë qëllimet e saj. IGN pyeti CEO i Take-Two, Strauss Zelnik nëse do të shohim GTA 6 vitin e ardhshëm, por ai refuzoi ta konfirmonte ose mohonte.

Viti fiskal 2025 për Take-Two fillon në muajin prill të vitit të ardhshëm 2024 dhe përfundon më 31 mars 2025. Edhe nëse Rockstar nuk lëshon GTA 6 gjatë 2024, video-loja mund të dalë gjatë tre muajve të parë të 2025.

Nuk duhet të presim kaq gjatë që të arrijë video-loja. Meqenëse 90 video lojërash GTA 6 u zbuluan tashmë në fund të vitit të kaluar, ju ndoshta e dini tashmë se çfarë të prisni. Pamjet, të cilat Rockstar ka konfirmuar se janë legjitime, tregojnë dy personazhe të luajtshëm, duke përfshirë një personazh femër të quajtur Lucia, duke kryer krime në një version imagjinar të Miamit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat