Përdoruesit e Instagramit tani mund të komentojnë postimet me GIF

Teknologji

Përdoruesit e Instagramit tani mund të komentojnë postimet me GIF

Më: 19 maj 2023 Në ora: 09:17
Foto ilustrim

Më në fund, mund t’u përgjigjeni postimeve në Instagram me GIF.

Sipas mediave të huaja, ka qenë kreu i kompanisë Adam Mosseri ai që njoftoi shtimin e funksionit në bisedën e tij të fundit në kanalet Instagram me CEO të Meta, Mark Zuckerberg.

Zuckerberg gjithashtu pyeti njerëzit në kanal se çfarë lloj funksionesh duan të shohin më pas.

Në një njoftim të veçantë, kompania tha se do të nxjerrë në treg funksionin e dhuratave në Instagram për krijuesit që japin bakshish në Indi në javët e ardhshme.

Muajin e kaluar, Instagram solli mjete redaktimi për videoklipe, audio, dhe jo vetëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat