Samsung Galaxy Tab A9 dhe Galaxy Tab A9+: Argëtim dhe produktivitet për të gjithë

Teknologji

Samsung Galaxy Tab A9 dhe Galaxy Tab A9+: Argëtim dhe produktivitet për të gjithë

Më: 23 tetor 2023 Në ora: 13:58
Foto ilustrim

Samsung Electronics ka prezantuar serinë e re Galaxy Tab A9, duke ofruar përvojat e mrekullueshme të tabletëve premium të Samsung Galaxy.

Sipas një njoftimi, e disponueshme në dy madhësi, kjo seri kombinon video dhe audio gjithëpërfshirëse me lidhje tepër të shpejtë — duke mbështetur nevojat e përditshme të argëtimit dhe produktivitetit në një pajisje portative.

Siç thuhet më tej, Galaxy Tab A9 dhe Galaxy Tab A9+ janë shembulli i ekosistemit të lidhur Galaxy, duke ofruar një përvojë të vazhdueshme në pajisje të shumta, si dhe mënyra inovative për përdoruesit dhe të dashurit e tyre për të lundruar në mënyrë të sigurt në botën digjitale.

“Ne besojmë se të gjithë e meritojnë mundësinë për të përjetuar risitë më të fundit në teknologjinë e tabletave”, ka thënë TM Roh, President dhe Shef i Biznesit Mobile eXperience të Samsung Electronics.

“Me versionin më të fundit të serisë Galaxy Tab A, ne po e bëjmë më të lehtë se kurrë për të gjithë që të shijojnë argëtim të shkëlqyeshëm dhe produktivitet në të gjithë ekosistemin Galaxy”.

Projektuar për kënaqësi unike shikimi

Galaxy Tab A9 dhe A9+ ofrojnë ekranet më të mëdha të çdo tableti të serisë Galaxy A deri më tani, me ekrane përkatësisht 8.7 dhe 11 inç , ofrojnë përvoja gjithëpërfshirëse për përdoruesit ndërsa shikojnë filma, shfaqjet ose lojërat e tyre të preferuara.

Përdoruesit e Galaxy Tab A9+ mund të shijojnë përvojat kinematografike, falë një ritmi rifreskimi 90 Hz — për lojëra pa vonesë— dhe të shijojnë tingull gjithëpërfshirës me altoparlantët Quad, të mundësuar nga Dolby Atmos.

Me lidhjen hiper-të shpejtë 5G , nuk ka nevojë të shqetësoheni për transmetimin e ndërprerë kur jeni në lëvizje.

Galaxy Tab A9 përmban altoparlantë të dyfishtë dhe lidhje LTE.

Të dy tabletët kanë dizajne të hijshme, të njëtrajtshme me një mbulesë të pasme me teksturë të butë, duke i bërë ato të lehta për t’u trajtuar.

Performancë e mrekullueshme

Galaxy Tab A9 dhe A9+ ofrojnë performancë dhe shpejtësi të jashtëzakonshme që fuqizojnë përdoruesit të arrijnë më shumë. Me memoria dhe hapësira më e madhe e disponueshme në një seri Galaxy Tab A, ofron më shumë hapësirë për të ruajtur dokumente, apo materiale të ndryshme

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat