Më në fund: Whatsapp mund të ruajë cilësinë e fotove të dërguara

Teknologji

Më në fund: Whatsapp mund të ruajë cilësinë e fotove të dërguara

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 20:22
Whatsapp

Ndërsa Whatsapp po punon për emrat e përdoruesve, disa lajme të rëndësishme po vijnë për versionin iOS të aplikacionit të mesazheve të çastit Meta.

Në fakt, me lëshimin 23.24.73, Whatsapp fiton mundësinë për të dërguar foto dhe video në cilësi origjinale në chat, duke i ndarë ato në formën e dokumenteve.

Ka kaq shumë veçori të reja dhe ato përfshijnë gjithashtu grupe, ku mund të filloni bisedat zanore pa telefonuar, por edhe bisedat: Whatsapp në këtë rast ka shtuar flluska të reja për t’ju lejuar të identifikoni shpejt thirrjet e humbura, ato në zhvillim dhe ato të përfunduara.

Më poshtë është ndryshimi zyrtar i versionit 23.24.73 të aplikacionit:

-Mund të dërgoni lehtësisht përmbajtje multimediale në cilësi origjinale si skedarë. Prekni “+” në chat, Dokument, “Zgjidhni foto ose video” për të filluar
-Tani në grupe të mëdha mund të filloni biseda me zë pa telefonuar
-Kemi shtuar flluska të reja në biseda për t’ju ndihmuar të shihni thirrjet e humbura, në vazhdim dhe të përfunduara
– Reagoni shpejt ndaj një gjendjeje duke përdorur avatarin. Prekni “Përgjigju” dhe zgjidhni një nga 6 reagimet

Përditësimi mund të shkarkohet falas në App Store dhe peshon disa megabajt. Pak ditë më parë Whatsapp prezantoi një sistem të ri mbrojtjeje për chat-et: tashmë është e mundur të bllokohen bisedat e mbrojtura nga funksioni “Chat Lock” me një kod sekret.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat