Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

Teknologji

Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

Më: 16 prill 2024 Në ora: 00:39
Foto ilustrim

Chatbot-et e AI-së po depërtojnë ngadalë në çdo aplikacion që përdorim, dhe më i fundit është WhatsApp.

Sipas mediave të huaja, Meta tani po teston shtimin e chatbotit Meta AI në shërbimin e mesazheve.

Bëhet fjalë për një test që aktualisht po zhvillohet brenda versionit më të fundit të aplikacionit si për iOS ashtu edhe për Android.

Për momentin, testi është i disponueshëm vetëm për ata që kanë të vendosur anglisht si gjuhën e tyre WhatsApp.

Sidoqoftë, është një test i kufizuar, që do të thotë se jo të gjithë ata që kualifikohen mund ta shohin ende chatbotin e Meta AI në WhatsApp.

Deri më tani, ai ka shkuar drejtpërdrejt në vende të zgjedhura, përfshirë Indinë, por vetëm për një numër të kufizuar njerëzish. Kjo ndoshta do të ndryshojë në të ardhmen, sigurisht.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat