Seiko sjell tre kronografë të rinj Prospex Solar Speedtimer

Teknologji

Seiko sjell tre kronografë të rinj Prospex Solar Speedtimer

Më: 11 maj 2024 Në ora: 10:58
Seiko

Seiko ka prezantuar tre kronografë të rinj Prospex Solar Speedtimer, secili i frymëzuar nga pamja sportive dhe elementët e sportit motorik.

Modelet janë veçanërisht të fokusuara në estetikën e viteve 70-ta, kur Seiko prezantoi për herë të parë modelin e saj Speedtimer.

Versioni i parë i quajtur Grand Touring vjen me një kuti prej çeliku inox dhe një numërues gri.

Image
Seiko

Korniza e aluminit blu e errët i shton orës një prekje sportive, ndërsa nën-trimat janë në ngjyrë të zezë.

Varianti Circuit Race është kryesisht i zi me një nën-tretës blu të mesnatës që ofron një kontrast delikate, ndërsa indekset janë të veshura me ar.

Racing Sports përdor një nuancë fildishi në numërues, nën-trimat blu të errët dhe detaje jeshile të errët, duke ofruar një elegancë të frymëzuar nga veturat sportive të dikurshme.

Njerëzit janë të kënaqur me pamjen e këtyre orëve, ndërsa në rrjetet sociale ka vetëm komente pozitive. “Kjo duket shumë bukur”, “Mirë”, “Shkëlqyeshëm”, kanë shkruar disa.

Të gjithë kronografët e lartpërmendur Prospex Solar Speedtimer do të dalin në shitje në qershor nëpërmjet Seiko, me çmime që ndryshojnë nga 690 deri në 720 euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat