Ja pse duhet të ndaloni menjëherë përdorimin e këtij karikuesi

Teknologji

Ja pse duhet të ndaloni menjëherë përdorimin e këtij karikuesi

Më: 8 qershor 2024 Në ora: 08:34
Kompania e përmendi këtë në një email dërguar përdoruesve

Kompania “Humane” gjeti një problem në karikuesin e baterisë për pinin AI.

Humane paralajmëron pronarët e pajisjeve AI Pin që duhet të ndalojnë menjëherë përdorimin e kutisë së karikimit që vjen me vegël AI Pin.

Ai thekson se ka probleme me bateritë e palëve të treta, të cilat mund të përbëjnë rrezik zjarri. Kompania e përmendi këtë në një email dërguar përdoruesve.

Kompania thotë se ka shkëputur një furnizues ekzistues të rasteve të tarifimit nga zinxhiri i saj i furnizimit dhe aktualisht është në kërkim të një partneri të ri.

Ai gjithashtu thekson se vetë pajisja AI Pin, përforcuesi i saj magnetik i baterisë dhe mbështetja e karikimit nuk janë komprometuar.

Si bonus, Humane ofron dy muaj abonim falas në AI Pin, i cili kërkohet për shumicën e veçorive të pajisjes.

Nuk është thënë nëse një rast tarifimi zëvendësues do t’u ofrohet përdoruesve të prekur nga kjo çështje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat