Ndryshimi më i madh në dhjetë vitet e fundit, Netflix-i i ‘ri’!

Teknologji

Ndryshimi më i madh në dhjetë vitet e fundit, Netflix-i i ‘ri’!

Më: 9 qershor 2024 Në ora: 07:07
Foto ilustrim

Aplikacioni Netflix po merr një ndryshim të madh. Bëhet fjalë për një aplikacion për pajisje televizive, me të cilin shumë prej nesh janë mësuar, por duhet pranuar që është paksa kaotik.

Ndaj kompania Netflix njoftoi se po hyjnë në ndryshime të mëdha, duke thënë se ato do të jenë “më të mëdhatë në dekadën e fundit”.

Një nga drejtorët, Pat Fleming, tha se përdoruesit po bënin “gjimnastikë për sytë” dhe se kjo do të duhej të ndryshonte, transmeton Telegrafi.

“Ne donim të thjeshtonim gjithçka”, shpjegoi Fleming, duke theksuar se në të ardhmen për abonentët e Netflix, të cilët numërojnë rreth 270 milionë, puna për të gjetur përmbajtje tërheqëse duhet të jetë më e shpejtë dhe më e lehtë.

Kompania filloi testimin e pamjes së re këtë javë dhe me kalimin e kohës dizajni i ri duhet të jetë i disponueshëm për gjithnjë e më shumë njerëz.

Reagimet, kritikat dhe lavdërimet për dizajnin e ri gjithashtu do të monitorohen në mënyrë që ndryshimet e mëvonshme të jenë të mundshme.

Dizajni i ri u raportua fillimisht nga Reuters, por duhet të thuhet se asgjë nuk është aq dramatike.

Për shembull, nuk ka asnjë menu anësore në faqen kryesore, por opsionet kryesore janë zhvendosur në krye të ekranit – të tilla si Home, Shows, Films dhe një skedë e re My Netflix me përmbajtjen që keni filluar të shikoni dhe të shënuar si “interesant”.

Skedat me vetë përmbajtjen janë shtuar dhe informacioni i shfaqur me përmbajtjen gjithashtu është riorganizuar.

Theksohen edhe disa gjëra të vogla dhe interesante rreth filmave dhe serialeve, ndaj mund të theksohet nëse filmi është ndër 10 më të shikuarit për dy muaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat