Zaev: Bulevardi “Bllagoja Toska” bëhet me para të Qeverisë, Komuna e Tetovës duhet të dorëzojë raport

Tetova

Zaev: Bulevardi “Bllagoja Toska” bëhet me para të Qeverisë, Komuna e Tetovës duhet të dorëzojë raport

Më: 28 dhjetor 2020 Në ora: 21:21
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev shpreson se një nga punimet më të mëdha infrastrukturore në Tetovë e që janë punimet në bulevardin “Bllagoja Toska” do të përfundojë gjatë vitit 2021.

Ai në Tetovë ishte në hapjen e hapësirave të reja të Inspektoratit Shtetëror të Tregut.

“Më në fund përfundoi procedura administrative me 29.500.000 denarë të dhëna nga Qeveria që të paguhet eksproprijimi. E dyta është 45/46 milionë denarë për realizimi e rrugës nga paratë e TAV. Për të gjithë paratë komunat duhet të dorëzojë raport në Qeveri për mjetet që duhet të arsyetohen. Në vitin 2021 besoj se bulevadri do të ndërtohet”, tha Zaev.

Nga mjetet e kargo aeroportit të TAV në Shtip e që u çuan në 75 komuna, për Tetovën krahas bulevardit u ndanë mjete për rikonstruktimin e gjimnazit dhe disa projekte më të vogla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat