Tetovarit i vjen fatura e EVN-së 1500 euro edhe pse ngrohet me dru

Tetova

Tetovarit i vjen fatura e EVN-së 1500 euro edhe pse ngrohet me dru

Më: 5 janar 2021 Në ora: 22:19
Fatura

Faturat e dhjetorit kanë befasuar qyetarët në Maqedoninën e Veriut.

Fatura mbi 91 mijë denarë afërisht 1500 euro është fatura e dhjetorit që i ka ardhur tetovarit i cili thotë se ai ngrohet me dru, por tarifa që i ka ardhur mendon se është për krjet lagjen.

Ai në formë tallje me EVN-në ka uruar vitin e RI me këtë faturë dhe thotë se është një sezon special.

Ndryshe në Tetovë vazhdon protesta çdo të premte kundër rritjet së çmimit të energjisë nga EVN-ja

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat