Fillon grevë urie njëri nga të arrestuarit në protestat në Tetovë

Tetova

Fillon grevë urie njëri nga të arrestuarit në protestat në Tetovë

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 12:40
Foto Ilustrim

Njëri nga 5 të arrestuarit në protestat në Tetovë ka hyrë në grevë urie. Këtë informaicon për Fokus e konfirmojnë edhe nga burgu.

Drejtori i burgut Filip Andov ka thënë se i burgosuri i ka informuar se do të hyjë në grevë urie, dhe për këtë vendim të protestuesit do ta informojnë edhe gjykatën.

Kujtojmë se protestat në Tetovë u organizuan në shenjë revolte për tragjedinë në spitalin modular në Tetovë ku jetën e humbën 14 persona.

Në protestat në Tetovë u arrestuan 5 persona dhe janë në paraburgim 8 ditor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat