Tetovë, vaksinimi kundër virusit do të vazhdojë vetëm në Shtëpinë e Shëndetit

Tetova

Tetovë, vaksinimi kundër virusit do të vazhdojë vetëm në Shtëpinë e Shëndetit

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 11:38
Foto ilustrim

Prej sot vaksinimi kundër Covid-19 do të zhvillohet vetëm në Shtëpinë e Shëndetit- Tetovë, ndërsa pika për vaksinim në Qendrën e Kulturës nuk do të funksionojë, informojnë nga Instituti Shëndetësor Shtëpia e Shëndetit -Tetovë.

Ndryshe, holli i Qendrës së Kulturës “Ilo Antevski – Smok” është shfrytëzuar si pikë për vaksinim nga fillimi i shtatorit.

“Në pikën në Shtëpinë e Shëndetit Tetovë do të zhvillohet aplikimi i dozës së parë, rivaksinimi dhe doza e tretë”, informoi Borisllav Jorgaqievski, drejtor në IPSH Shtëpia e Shëndetit Tetovë.

Përqindja e popullatës së imunizuar në rajonin e Tetovës tejkalon 55 për qind.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat