SPB Tetovë shqipton 108 masa për tejkalim të shpejtësisë

Tetova

SPB Tetovë shqipton 108 masa për tejkalim të shpejtësisë

Më: 15 prill 2024 Në ora: 11:37
Foto ilustrim

SPB Tetovë njofton se dje janë shqiptuar 108 masa për shoferët që kanë tejkaluar shpejtësinë.

“Dje (14-prill) në periudhën nga ora 14:00 deri në ora 19:00 në zonën e SPB-Tetovë është kryer aksion kontrollues për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë automjetin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar.

Gjatë kontrollit janë konstatuar dhe sanksionuar gjithsej 108 masa për tejkalim të shpejtësisë. Nga këto, 65 shkelje të shpejtësisë janë regjistruar jashtë vendbanimit (TE-40 dhe GV-25), nga të cilat 4 drejtues mjetesh (TE-3 dhe GV-1) e kanë tejkaluar shpejtësinë me më shumë se 70 kilometra në orë, dhe 28 shoferë (TE -23 dhe GV-5) për më shumë se 50 kilometra në orë më shumë se sa lejohet.

Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 43 shkelje të shpejtësisë në vendbanim (TE-33 dhe GV-10), si dhe
janë sanksionuar edhe 2 lloje të tjera të kundërvajtjeve në komunikacion (TE-1 dhe GV-1).

Ndaj shoferëve shkelës janë përgatitur parashtresat e parapara me ligj”, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat