Krofne jogurti

Ushqime

Krofne jogurti

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 22:56
Foto ilustrim

Përbërësit:

• 3 vezë,

• 1 gotë kos ose jogurt,

• 14 lugë miell,

• 1 qeskë pluhur paste,

• vaj për fërgim,

• sheqer pluhur.

Tunden të gjithë përbërësit, përpos sheqerit pluhur.

Me lugë nxirren krofnet dhe hidhen në yndyrë të nxehtë për t’u fërguar nga të dyja anët gjersa të skuqen. Krofnet e fërguara kalohen në sheqer pluhur dhe shërbehen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat