Gullash hungarez

Ushqime

Gullash hungarez

Më: 2 maj 2021 Në ora: 10:12
Foto ilustrim

PËRBËRËSIT:

500 gr mish mëshqerre, 500 gr qepë, 2 dcl vaj, kripë, piper, specall, vegetë.

Mishi pritet në copa katrore, qepa në pjesë të gjata dhe vendosen në tenxhere, ku shtohen vaji, kripa, piperi, specalli dhe, nëse dëshirohet, një spec djegës.

Shtohet ujë aq sa të mbulohet mishi, mbyllet tenxherja dhe gullashi vlohet në zjarr të lehtë afro 90 minuta. Nëse dëshirohet gullash më i trashë, atëherë i shtohet një lugë e rrafshuar miell, i ulur me pak ujë. Shërbehet me patate të ziera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat