Kotëletë viçi

Ushqime

Kotëletë viçi

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 11:40
Foto ilustrim

PËRBËRËSIT:

• 8-10 kotëleta të prera viçi 

• 3 lugë vaj 

• 1 dcl supë, • 3 domate 

• 100 gr kërpudha

• kripë, piper majdanoz.

Kotëletat kriporen, u hidhen piper dhe vaj. Përzihen mirë dhe ena mbulohet në mënyrë që kotëletat të marinohen për 1-2 orë. Furra kyçet në 200 gradë C. Në tigan të nxehur mirë, fërgohen kotëletat nga të dyja anët nga 3-4 minuta, pastaj vendosen në enë ku do të piqen dhe futen në furrë të nxehtë për t’u pjekur edhe 10 minuta.

Ndërkohë në lëngun e lëshuar nga skuqja, shtohet një lugë zhele nga rrushi i serezit dhe përzihet vazhdimisht gjersa të shkrihet. Kësaj mase i shtohen domatet e qëruara dhe të prera në copa.

Shtohen edhe kërpudhat dhe zihen gjersa të jenë zbutur. Masa e përgatitur hidhet mbi mish dhe shërbehet e nxehtë me perime të ziera ose pomfri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat