Krelanë me miell misri

Ushqime

Krelanë me miell misri

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 19:42
Foto ilustrim

Përbërësit:

1 gote miell misri (250 ml)

1 gote miell gruri

100 ml vaj

200 ml jogurt (kos)

2 vezë

1 pluhur për pjekje

kripë

gjalpë

Pregaditja:

Rrahim vezët mirë,shtojmë jogurtin,vajin dhe miellin e misrit.

Shtojmë dhe miellin e grurit të përzier me pluhurin për pjekje dhe kriposim sipas shijës.

Masën e përgaditur e vendosim në tepsi të lyer me vaj ose gjalpë dhe e pjekim në 200 grade për 15-20 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat