Tavë me perime

Ushqime

Tavë me perime

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 10:47
Foto ilustrim

4 kungulleshka

3 patate mesatare

3 karota

2-3 kokrra domate

1 filxhan çaji bizele

1 kokërr qepë

2 speca të kuq

2 speca jeshil

2 degë selino

vaj ulliri

majdanoz, kopër, gjethe dafine sipas dëshirës

kripë, piper

ujë ose lëng mishi, ose perimesh

Përgatitja:

I presim të gjitha perimet në feta, afërsisht të së njëjtës trashësi. Qepën e skuqim derisa të zverdhet. I vendosim perimet në tavë, shtojmë qepën e skuqur, ujin dhe i lëmë të piqen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat