Tatli e mbështjellur me arra dhe kadaif

Ushqime

Tatli e mbështjellur me arra dhe kadaif

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 15:10
Foto ilustrim

Kjo tatli me arra dhe kadaif është një ëmbëlsirë që do të ju mahnitë me shijen që ka, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme. Fat i mirë për ata që do ta provojnë.

Për sherbetin:

3 gota të ujit sheqer (mesatare)

3 gota ujë

1 copë e hollë limoni

Përgatitja e sherbetit:

Fillimisht përgatitim sherbetin, marrim një tenxhere dhe në të shtojmë 3 gota të ujit sheqer, 3 gota ujë dhe një copë të hollë limoni. E vendosim tenxheren në zjarr në temperaturë mesatare dhe e përziejmë derisa të tretet mirë sheqeri, duke e lënë që të vlojë për 15 minuta dhe pasi të vlojë e largojmë nga zjarri.

Përbërësit për brumin:

125gr gjalpë (margarinë)

gjysmë gote të çajit sheqer pluhur

2 vezë

2.5 lugë gjelle bollgur (2 lugë e gjysmë)

1 pako pluhur për pjekje

1 pako sheqer vanilje

3 gota e gjysmë të ujit miell

gjysmë gote arra të grimcuara

gjysmë filxhani kadaif të pjekur

fëstëk

Përgatitja:

Në një enë kuzhine shtojmë gjalpin, sheqerin pluhur, vezët por jo komplet, një të verdhë veze e largojmë që ta përdorim në fund për lyerjen e ëmbëlsirave sipër. Këtë masë e përziejmë me duar dhe më pas tek kjo masë shtojmë bollgurin, pluhurin për pjekje, sheqer vaniljen.

Pastaj tek masa shtojmë miellin gradualisht, shtojmë së pari një gotë miell dhe e përziejmë masën me duar më pas shtojmë edhe një gotë tjetër, e përziejmë me duar dhe krejt në funde edhe një gotë e gjysmë miell. Masën e ngjeshim me duar derisa të formojmë një brumë të butë që nuk ngjitet për duar.

Pasi i kemi dhënë formën brumit e vendosim në tavolinë, e shtrijmë pak me duar dhe më pas tek brumit shtojmë arrat e grimcuara të përziera me kadaif të pjekur. E ngjeshim përsëri brumin me duar derisa të futen mirë në brumë arrat dhe kadaifi. Më pas bëjmë format ashtu siç e shikoni në foto dhe i vendosim në tepsi të lyer me gjalpë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat