Mish me lakëra

Ushqime

Mish me lakëra

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 16:46
Foto ilustrim

Përbërësit

500 gr mish
1 kg lakër
1 kokërr qepë
3-4 lgj vaj ulliri

½ lgj salcë domate
1 majë luge sheqer
2 lgj uthull
Kripë, piper
Gjethe dafine

Përgatitja

Fillimisht kavërdisim mishin me pak vaj ulliri. Më pas shtojmë qepën të grirë imët . Sapo qepa të fillojë të bëhet transparente shtojmë lakrën dhe e lemë derisa lakra të ulë vëllimin. Më pas shtojmë pak uthull, pak salcë domate dhe një majë luge sheqer. E trazojmë për disa minuta dhe më pas shtojmë në masë të përbërësve ujë të vakët. E rregullojmë shijen me kripë, piper të zi dhe gjethe dafine. Vendosim kapakun dhe e lemë mishin me lakër të ziejë në temperaturë të ulët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat