Simite turke të buta

Ushqime

Simite turke të buta

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 13:18
Foto ilustrim

Përbërësit: 1 gotë qumësht i ngrohtë, 1 gotë ujë i ngrohtë, 1 gotë vaj, 2 vezë, 3 lugë sheqer pluhur, 1 lugë çaji kripë, 1 pako të vogël ose 1.5 lugë çaji maja, miell sipas nevojës (mund të shtoni 6 gota miell), djathë dhe kaçkavall për mbushje.

Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe në të shtojmë një gotë ujë të ngrohtë, një gotë qumësht i ngrohtë, një gotë vaj, dy të bardhat e vezës të cila i kemi ndarë paraprakish, 3 lugë sheqer pluhur apo sheqer normal që e përdorim zakonisht.

Më pas tek masa shtojmë 1 pako të vogël ose 1.5 lugë çaji maja, i përziejmë mirë të gjithë përbërësit me lugë ose tel kuzhine më pas ngadalë duke e përzier masën shtojmë miellin sipas nevojës ose mund të shtoni 6 gota miell.

Më pas duke e përzier brumin shtojmë 1 lugë çaji kripë të përzier me pak sheqer, (përafërsisht një lugë gjelle) dhe e përziejmë brumin mirë me lugë më pas e ngjeshim me duar deri sa të fitojmë një brumë të butë. Brumi e hedhim në tavolinë të përmiellur e ngjeshim mirë duke i dhënë një formë rrumbullake më pas e vendosim përsëri në enë dhe e mbulojmë sipër me qese kuzhine.

Më pas brumin e lëmë të qëndroj ashtu për 1 orë dhe e mbulojmë enën sipër edhe me një leckë kuzhine. Pasi të jetë brumi gati e marrim dhe formojmë kulaçe në madhësi pak më të mëdha se veza ashtu siç e shikoni në video. Kështu vazhdojmë me të gjithë brumin, nga kjo masë na dalin gjithsej 15 kulaçe.

Pastaj kulaçet i shtrijmë pak me duar dhe ju vendosim brenda nga një fetë të hollë djathë dhe kaçkavall, më pas i bëjmë në formë role siç e shikoni në video. Kështu vazhdojmë me të gjitha kulaçet me radhë, pasi të jenë gati i vendosim në tepsi në lyer me gjalpë ose letër kuzhine.

Para se ti piqni tepsinë mund ta vendosim në furrë pak të ngrohur dhe ti lini për 5 minuta që brumi të fryhet edhe për pak ose ti lini të qëndrojnë ashtu në temperaturë dhome. Më pas sipër i lyeni me të verdhat e vezës dhe ua bëni nga një vrimë ku më pas mund të vendosni copëza kaçkavalli.

Më pas simitet i fusni në furrë për pjekje dhe i piqni në temperaturë 200 gradë C për 18-20 minuta. Bëhen shumë të shijshme dhe shumë të buta. Ju bëfshin mirë!

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat