Cheesecake

Ushqime

Cheesecake

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Cheesecake San Sebastian është një delikatesë që vjen nga Spanja (gjithashtu i njohur si ose qumështori bask i djegur) që karakterizohet nga një cipë e "djegur" që krijohet nga pjekja në temperaturë të lartë edhe pa banjëmari.
Kjo metodë e pjekjes karamelizon pjesën e sipërme duke e mbajtur brendësinë kremoze dhe të butë.

PËRBËRËSIT: 475 g Philadelphia, 300 ml pana, 100 g sheqer, 1 vanilje dr. Oetker, 5 vezë fshati të vogla dhe 1 lugë miell.

PËRGATITJA: Rrahim kremin e djathit me panan, shtojmë sheqerin edhe vaniljen. Shtojmë vezët një e nga një dhe në fund miellin. E vendosim të gjithë masën në tavë të thellë me letër furre sepse fryhet shumë gjatë pjekjes edhe bie pastaj. E pjekim në furrë e para ngrohur me 180 gradë për 50 minuta. Për ta shoqëruar unë i hodha salcë të ëmbël që bëra me rrushin me erë, pasi e zjeva edhe e shtypa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat