Kaçkavall i fërguar

Ushqime

Kaçkavall i fërguar

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 10:11
Foto ilustrim

PËRBËRËSIT:

 400 gr kaçkavall-gaude,

 pak qumësht,

 piper,

 2 vezë,

 galetë, vaj. 

Djathi pritet në formë kroketësh. Çdo copë djathi kalohet në qumësht me piper, galetë, vezë të tundura dhe prap futet në galetë.

Skuqen nga të dyja anët në vaj të nxehtë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat