Kjo është salca më e mirë

Ushqime

Kjo është salca më e mirë

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 09:13
Foto ilustrim

Salca kromatoze Alfredo është ëndërr kulinare. Është krijuar në Romë në vitin 1920, ndërkaq e ka shpikur Alfredo di Lelio Deri sot kjo salcë është e adhuruar e cila u shtohet shumë ushqimeve.Shërbehet me pasta, perime të fërguara në avull, mish skare…

Salca Alfredo bëhet kështu:

Nevojiten:

– 2 lugë gjalpë;
– 2 thelpinj hudhre (të bluar);
– 1 filxhan ajkë neutrale për zierje;
– kripë;
– piper;
– ½ e filxhanit parmezan të freskët të grirë në rende.

Përgatitja:

Shkrini gjalpin dhe në të shtoni hudhrën e bluar. Fërgoni pak dhe shtoni ajkën.

Shtoni kripën dhe piperin dhe pastaj edhe parmezanin. Përzieni dhe qitni sipër pastës.

Grini edhe pak parmezan në rende mbi shpageta dhe kënaquni!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat