Salcë domatesh e konzervuar

Ushqime

Salcë domatesh e konzervuar

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 12:35
Foto ilustrim

Më poshtë mund ta gjeni recetën e plotë për salcë domatesh të konzervuar.

Përbërësit:

5 kg domate te kuqe

2 luge Krip

2 luge sheqer

1 filgjan vaj

2 speca djeges

1 tufe magdanoz

Përgatitja:

Domatet i pastrojme dhe bluajme ne maqinen per bluarjen e mishit.

Qesim ne nje ene te madhe dhe veme ne zjarre te ngadalshem.Shtojme vajin dhe fillojme me zierjen.

Ziejm per 3 ore duk perzier kohe pas kohe.

Pastaj,shtojme magdanozin e grire imet dhe vazhdojme zierjen edhe per 1 ore.

Ne fund shtojme kripen dhe sheqerin dhe qesim neper kavanoze te sterilizuar dhe mbyllim hermetikisht.(ne pamundesi te sterilizimit te kavanozeve,pasi I mbushim,I mbyllim mire dhe veme ne nje ene me uje deri ne gjysem te kavanozve,ngrisim temp. deri ne vlim dhe leme te vloje per 10-15 minuta,ndalim temp. dhe leme te ftohen ne po ate ene derisa te ftohen teresisht).

Me e preferueshme eshte poqese keni ambalazha te qelcit me sasi 200ml.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat