Tavë me spinaq e vezë

Ushqime

Tavë me spinaq e vezë

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 18:03
Foto ilustrim

Përbërësit:

1 kg spinaq

6 kokrra vezë

1 qepë

100 ml qumësht

2 lugë parmixhano të grirë

vaj, kripë, piper

PËRGATITJA

Skuqim lehtë në tigan qepën, shtojmë spinaqin e grirë dhe e kavërdisim lehtë sa të bie pak, por gjethja të mbetet jeshile.

E heqim tiganin nga zjarri. Thërrmojmë djath të bardhë dhe e përziejmë me spinaqin. Shtojmë pak kripë e piper.

Kthejmë përzierjen në tavë. Në një enë tjetër rrahim dy vezë me qumështin dhe mbulojmë spinaqin. Mbi të hedhim kokrrat e vezëve (1 për person, në rastin tim 4 kokrra)

Mbulojmë sipërfaqen e tavës (spinaqin jo vezët) me kaçkavall të grirë. Pjekim në furrë të parangrohur në 180 gradë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat