Kek me kungull

Ushqime

Kek me kungull

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 08:51
Foto ilustrim

Përbërësit

250 gr miell gruri

300 gr kungull të verdhë të stinës

3 kokrra vezë

1 pako e vogël me gjalpë

150 gr sheqer

50 gr niseshte

10 gr maja për ëmbëlsira

Përgatitja

Nisni me pastrimin e kungullit nga lëkura e më pas nga farat.Tulin e përftuar në masën e përcaktuar më sipër prijeni në kubikë të vegjël.Kubikët e kungullit hidhini në një tigan, skuqini me pak gjalpë nga të dyja anët.

Më pas vendosini në një tas dhe kalojini në mikser ku do të përftoni një masë si brume,ndani të bardhat nga të verdhat e vezëve.Rrihni si fillim të bardhat e vezëve derisa të krijohet një masë e fryrë e palëvizshme.

Më pas shtoni sheqerin dhe vijoni të rrihni masën, dhe më pas shtoni të verdhat e vezëve duke vijuar t’i përzieni.Shtoni gjalpin e tretur dhe vijoni t’i përzjeni, shtoni masën e kungullit të grirë dhe përziejini.

Më pas, shtoni miellin, majanë për ëmbëlsira dhe niseshtenë.I përzjejmë të gjitha në mikser për disa minuta derisa brumi të bëhet i njëtrajtshëm.Më pas, lyejmë një tepsi me gjalpë, hedhim brumin aty dhe e fusim të piqet në furrë me 180 gradë përreth 40 minuta derisa sipërfaqja të marrë ngjyrë të artë, të kuqërremtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat