Mish viçi me kumbulla të thata

Ushqime

Mish viçi me kumbulla të thata

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 09:09
Foto ilustrim

Mishi i viçit në salcën e kumbullave të thara shkon mirë me petë të trashë ose pure patatesh

Përbërësit:

– 600 gr kofshë viçi,
– 30 gr gjalpë,
– 3 lugë vaj ulliri,
– 100 gr kumbulla të thata pa kokrra,
– 80 gr rrënjë selinoje,
– 2 karota,
– 1 qepë
– 100 ml verë të bardhë,
– 2 lugë majdanoz të freskët të grirë,
– kripë sipas shijes,
– piper sipas shijes,
– ujë ashtu sipas nevojës.

Përgatitja:

Pritini kumbullat e thata dhe rrënjën e selinos në copa më të vogla, prisni qepët dhe grijini karotat.

Mbuloni copat e mishit të viçit me folie plastike dhe rrihni me çekiç nga të dyja anët. Marinoni sipas shijes me kripë dhe piper.

Në tavë hidhni gjalpin dhe 2 lugë vaj ulliri dhe e lërini të nxehet. Piqeni mishin nga të dyja anët deri sa të marrën ngjyrën kafe të artë. Qiteni në pjatë dhe e mbulojeni me folie plastike.

Në të njëjtin tavë shtoni një lugë vaj ulliri, e lëreni të nxehet dhe shtoni qepën, karotën dhe rrënjën e selinos. Piqini derisa perimet të karamelizohen pak, më pas shtoni kumbullat e thata. Kthejeni mishin në tigan, ziejini duke shtuar ujë sipas nevojës derisa mishi dhe perimet të zbuten.

Hiqni biftekët dhe vendosini në një pjatë të ngrohtë, dhe perimet dhe kumbullat e thata me ujë i transferoni në një tas dhe i prisni me një mikser. Salcën e përftuar e kthejmë në tigan, shtojmë verën dhe ujin sipas dëshirës, varësisht nga dendësia e salcës.

Kthejini biftekët në tigan dhe gatuajeni edhe për 10 deri në 15 minuta të tjera. Hidhni majdanozin dhe hiqeni nga zjarri.

Shërbejini biftekët e viçit me petë të gjera ose pure patatesh.

Ju bëfshin mirë, 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat